ZALICZAJĄ ŚW. FAUSTYNĘ DO GRONA HERETYCZEK I PROMUJĄ SPIRYTYZM!

Powstrzymajmy festiwal organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II (sic!), na którym już niedługo dojdzie do skandalicznych aktów bluźnierstwa!

zaliczają św. Faustynę do grona heretyczek i promują spirytzm!

Powstrzymajmy festiwal organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II (sic!), na którym już niedługo dojdzie do skandalicznych aktów bluźnierstwa!

bluźnierstwo ze św. Janem Pawłem II w tle

„Nowe Epifanie” to coroczne wydarzenie kulturalne organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucję kultury miasta stołecznego Warszawy, która „korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa” Papieża Polaka. Nazwa festiwalu nawiązuje do „nowych epifanii piękna”, o których pisał św. Jan Paweł II w Liście do artystów w 1999 r.

Organizatorzy uprzedzają, że jest to „festiwal, który uwiera”.  Nie kryją, że wśród artystów i prelegentów, polskich i zagranicznych, są zawsze tacy, którzy deklarują agnostycyzm a nawet ateizm, wyznają różne religie lub uprawiają teologię z pogranicza katolickiej ortodoksji.

W tym roku przygotowali wydarzenie, które nie tylko uwiera, ale w oczywisty sposób przekracza granice nauczania Kościoła katolickiego i zakrawa o bluźnierstwo. A wszystko pod „szyldem” św. Jana Pawła II i jego wołania o przywrócenie prawdziwego piękna w sztuce…

Co nas oburza?

Św. Faustyna Kowalska i św. Joanna d’Arc umieszczane są w gronie heretyczek, postaci znanych z uprawiania okultyzmu, takich jak Agnieszka Pilchowa czy Helena Bławatska, redaktorka magazynu „Lucyfer”.

W ramach wydarzenia artystycznego aktorka performerka-kobieta-medium zamierza nawiązywać kontakt z głosami zmarłych! Warto dodać, że w mediach społecznościowych afiszuje się ona jako nauczycielka jogi.

Te antychrześcijańskie treści promuje się pod patronatem św. Jana Pawła II, uznawanego za Patrona Festiwalu, który łączy duchowość i sztukę…

Mówimy „DOŚĆ!” bluźnierczym nadużyciom w sztuce!

Zaapelujmy do dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II o wycofanie z repertuaru wszelkich wątków bluźnierczych i uderzających w dziedzictwo Papieża Polaka!

Festiwal rozpoczyna się 22 lutego 2023 r. jest więc jeszcze czas, aby podjąć stosowne działania. Mamy nadzieję, że instytucja, która obrała sobie za patrona św. Jana Pawła II zreflektuje się i zaniecha promowania bluźnierstwa!

APEL DO DO DYREKTORA CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II

Sz. P. Michał Senk
Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II

Szanowny Panie Dyrektorze,

Z oburzeniem przyjąłem informacje, że tegoroczna 14. edycja wielkopostnego festiwalu „Nowe Epifanie”, organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II, porusza wątki, które nie licują z misją instytucji stawiającej sobie za cel promocję kultury w duchu nauczania papieża Polaka.

Nie do przyjęcia jest zwłaszcza znajdująca się w tegorocznym repertuarze wystawa „Heretyczki”, zainspirowana, zdaniem autorów, historiami mistyczek i ezoteryczek. Jestem oburzony, że zestawiono w niej święte Kościoła Katolickiego: św. Faustynę Kowalską i św. Joannę d’Arc, z postaciami znanymi z uprawiania magii i okultyzmu, takimi jak Helena Bławatska czy Agnieszka Pilchowa. Szczególnie zaś szokuje fakt, że wernisażowi wystawy towarzyszyć ma „performatywny seans spirytystyczny”, w którym aktorka jako performerka-kobieta-medium podejmie próbę̨ nawiązania kontaktu ze zmarłymi heretyczkami.

Pod „patronatem” św. Jana Pawła II proponowane są treści, które wprost uderzają w nauczanie Kościoła Katolickiego, który jednoznacznie potępia spirytyzm, wróżbiarstwo i praktyki polegające na przywoływaniu zmarłych. Dlatego nie zgadzam się, aby w imię mody na przekraczanie sacrum i profanum, kwestionowane były prawdy katolickiej wiary, a także szargano imię świętych, w tym świętych Polaków!

Trudno przy tym uznać ofertę festiwalu za sztukę, której celem jest, jak pisał św. Jan Paweł II, upowszechnienie „prawdziwego piękna, które będzie niejako echem obecności Ducha Bożego”.

W związku z powyższym, domagam się usunięcia z festiwalu wszelkich wątków bluźnierczych i spirytystycznych, uderzających w dziedzictwo Papieża Polaka. Oczekuję również, że zakończą Państwo współpracę z artystami, których twórczość, zamiast – w zgodzie z misją placówki – promować wartości bliskie polskiemu Papieżowi, uderza w to, co święte, a zamiast chrześcijańskiego piękna eksponuje pogański okultyzm i magię.

Żądam zaprzestania prowadzenia działalności, w której „wolność ekspresji artystycznej”, szokowanie i prowokowanie, ma być usprawiedliwieniem dla grzechu i bluźnierstwa, poważnie narażając duchowe dobro uczestników festiwalu.

Z wyrazami szacunku

[quform id=”9″ name=”podpis apel epifanie apel”]

Apel podpisało już 1416 osób!

Udostępnij na:

Facebook
Twitter

© Centrum Życia i Rodziny 2024